Σάββατο , 27 Απριλίου 2024

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε απέναντι στην Α.Ε.Λ, αλλά τελικά έμεινε στο τελικό 1-1, σε αγώνα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Ελλάδα 2019-2020

Ο αγώνας ξεκίνησε καλά για τον Αστέρα . Η πρώτη κεφαλιά του Barrales, στο 5′, έφυγε άουτ. Η δεύτερη, όμως, βρήκε στόχο μετά από σέντρα του Capilla από αριστερά κι έτσι στο 19′ οι κιτρινομπλέ πήραν προβάδισμα στο σκορ.

Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Τρίπολης είχε ακόμη μία ευκαιρία, σε κεφαλιά του Τασουλή που πέρασε άουτ, ενώ ο Παπαδόπουλος είχε μία επέμβαση στο ενεργητικό του.

Στο δεύτερο ημίχρονο μέσα σε δύο λεπτά άλλαξαν τα δεδομένα. Αρχικά στο 59′ η προβολή του Barrales έφυγε λίγο άουτ και αφού δεν έγινε το 2-0, έγινε το 1-1, στο 60′ σε προσπάθεια του Assumbre. Ο Αστέρας πίεσε για το δεύτερο γκολ, του σουτ του Κώτσιρα στο 79′ απομάκρυνε ο τερματοφύλακας της Λάρισας και έτσι έμεινε το 1-1 μέχρι το τέλος.

Δείτε ακόμα

«Χρυσός» στη Μελβούρνη ο Πετρούνιας – Όλο και πιο κοντά οι Ολυμπιακοί Αγώνες!

Σπουδαίος Λευτέρης Πετρούνιας! Ο Έλληνας πρωταθλητής των κρίκων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο …