Παρασκευή , 19 Απριλίου 2024

Ήττα στη Λαμία για τον ΟΦΗ

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ, ο ΟΦΗ ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από τη Λαμία, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Στο 11ο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε πέναλτι υπέρ του ΟΦΗ, έπειτα από χρήση του VAR. O Nabi το εκτέλεσε και έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Θεοδωρόπουλου για το 0-1.
Στο 18’ ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ, με τον Μάνο να πλασάρει ελάχιστα άουτ, ενώ στο 34’ ο Semedo έκανε το σουτ, ο Θεοδωρόπουλος όμως του είπε “όχι”.
Λίγο πριν τη συμπλήρωση του α’ ημιχρόνου, ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, αφού πρώτα έγινε χρήση VAR, με τον Thuram να ευστοχεί και να ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 57’ οι Κρητικοί έχασαν μια καλή ευκαιρία να προηγηθεί ο ΟΦΗ εκ νέου, με τον Μάνο να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να σουτάρει, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.
Δυο λεπτά αργότερα ο Δημούτσος, με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, «νίκησε» τον Σωτηρίου, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Δείτε ακόμα

«Χρυσός» στη Μελβούρνη ο Πετρούνιας – Όλο και πιο κοντά οι Ολυμπιακοί Αγώνες!

Σπουδαίος Λευτέρης Πετρούνιας! Ο Έλληνας πρωταθλητής των κρίκων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο …