Παρασκευή , 26 Απριλίου 2024

Επιτυχίες για το Southern Judo Academy στο Τουρνουά Πέτρας

Οι επιτυχίες διαδέχονται η μια την άλλη στο dojo Southern Judo Academy (Αθλητικός Όμιλος Τζούντο Αλίμου) το οποίο κατέλαβε την 4η θέση στην γενική κατάταξη ανάμεσα σε 55 συλλόγους με 24 τζουντόκα. Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Κατέκτησε συνολικά 20 μετάλλια εκ των οποίων 6 Χρυσά, 5 Ασημένια και 9 Χάλκινα.

5η θέση κατέλαβαν οι

Χναράκης Μανώλης -27kg Juniors A’, Αλέξανδρος Κιτσιώνας -30kg παίδες Β’ , Αχιλλέας Κιτσιώνας -30kg juniors A’, Λάμπρου Λευτέρης -33 kg juniors A’

Συγχαρητήρια και σ’ αυτούς που αγωνίστηκαν και δεν κατάφεραν να διακριθούν και ειδικότερα σ΄αυτούς που αγωνίστηκαν για πρώτη φορά και πήραν το βάπτισμα του πυρός: Δενδρινός Κωνσταντίνος.

Εξαιρετική εμφάνιση από όλους τους τζουντόκα του συλλόγου μας. Συνεχίζουμε όλοι μαζί, μια οικογένεια, μια ομάδα! Η δουλειά που γίνεται στον σύλλογο αποδίδει τους καρπούς της και μάλιστα από πολύ νωρίς. Η συνέχεια ακόμα πιο ευοίωνη».

Δείτε ακόμα

«Χρυσός» στη Μελβούρνη ο Πετρούνιας – Όλο και πιο κοντά οι Ολυμπιακοί Αγώνες!

Σπουδαίος Λευτέρης Πετρούνιας! Ο Έλληνας πρωταθλητής των κρίκων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο …