Σάββατο , 20 Απριλίου 2024

Στο 1-1 έμεινε ο Αστέρας με τον Παναιτωλικό

Η αναμέτρηση είχε λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ και τον ΑΣΤΕΡΑ να καταφέρνει να φτάσει στην ισοφάριση.

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με τον Μαρσιάλ στο 17′ με κοντινό σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ. Οι κιτρινομπλέ έφτασαν στην ισοφάριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Barrales στο 44′. Το πέναλτι έγινε στον Capilla σε αντικανονικό μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Παπαδόπουλος έκανε δύσκολη επέμβαση, κρατώντας το 1-1. Το δεύτερο ημίχρονο είχε ελάχιστες φάσεις, με το ισόπαλο αποτέλεσμα να μένει μέχρι το τέλος.

Δείτε ακόμα

«Χρυσός» στη Μελβούρνη ο Πετρούνιας – Όλο και πιο κοντά οι Ολυμπιακοί Αγώνες!

Σπουδαίος Λευτέρης Πετρούνιας! Ο Έλληνας πρωταθλητής των κρίκων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο …